Refugieprogram
Yogaretræte – at være med hjertet - Venteliste!
KROP - HJERTE - MEDITATION
VELKOMMEN TIL REFUGIEDAGE I ROEN!
Giv plads og giv slip – hjertet viser vejen gennem dage fyldt med både blid og styrkende yoga, meditation, stilhed og refleksion. Vi vil øve os på at være i verden med hjertet først, og du inviteres til at lytte indad: Hvad fortæller din sjæl, din krop og dit sind dig? Og du inviteres til at give slip på det, der tynger, og til at skabe plads til det, der spirer.
Vi vil læne os ind i den glæde og spænding, som forventningen giver, og sætte en intention for din vej frem, for det nye år – hvad du har brug for.
Vi arbejder med bevægelse, forankring i kroppen, balance, smidighed og stabilitet, samtidig med vi har fokus på åndedræt, hvile og ro. Vi vil lave Der vil være meditationsøvelser samt gong- og klangbade.
Sammen skaber vi et fortroligt og dejligt rum og et godt afsæt til det nye år.
Der er udstyr til rådighed til yogapraksis, samt pen & papir du kan eviggøre din intention med. Hvis du har en yndlingsnotesbog og en pen, som du foretrækker at bruge, er det en god ide at medbringe det.
Der er maks 12 deltagere på retræten.
OBS. Der er venteliste til opholdet. Tryk på 'tilmeld', og udfyld formularen, så kommer du automatisk på ventelisten.

Løgumkoster Refugium har indgået samarbejde med Ældre Sagen. Som medlem af Ældre Sagen har du mulighed for at tilmelde dig Refugiets programmer med en rabat på 10% - læs mere HER
/Yoga__med_Bente.jpg)
