mial-icon
shop-50x44_blue
DKK
0,00
FB_30px_blue.png
D_30px_blue.png
UK_30px_blue.png
DK_30px_blue.png
011215_LR_manual_farver

Refugieprogram 

Begivenhedsnavn:

Refugiedage – tid til ro og eftertanke

Dato start:
09. juli
 - 
Dato slut:
12. juli 2026
Begivenhed - beskrivelse:

FORDYBELSE - RO - FORUNDRING


VELKOMMEN TIL REFUGIEDAGE


Nyd et ophold på Refugiet og oplev stedets særlige ånd. Et sted, der værner om rytme og enkelthed - med tid til ro, fordybelse og eftertanke. Et sted, der styrker nysgerrighed, taknemmelighed og med plads til nærvær og samtale.


Refugiedagene byder på fortælling, fællessang, meditation, naturvandringer og højtlæsning i refugiets smukke rammer. Tag også del i gode samtaler om livet og de livsforandrende begivenheder, vi kan rammes af.


Refugiet er bygget sammen med det gamle cistercienserkloster. I munkenes gamle Kapitelsal er der mulighed for at deltage i stemningsfuld morgensang og aftensang i Løgumkloster Kirke. Oplev hvordan Refugiet, naturen og de nære omgivelser fungerer som et fristed, hvor tankerne kan flyve, følelserne fylde og bane vej for nye oplevelser og eftertænksomhed.


collage_Refugiedage_juli (1)






  




Medvirkende: 
Medvirkende::

Peter Wagner Mollerup, forstander, psykoterapeut; Michael Kruse Nielsen, programkoordinator, fhv. højskolelærer; Charlotte Sølvsten, program- og kommunikationsmedarbejder, litteraturhistoriker; Elise Hvelplund Brink, projektmedarbejder og naturvejleder; Aksel Krogslund Olesen, musiker og komponist 


Løgumkoster Refugium har indgået samarbejde med Ældre Sagen. Som medlem af Ældre Sagen har du mulighed for at tilmelde dig Refugiets programmer med en rabat på 10% - læs mere HER

Pris:
Pris pr. person: Dobbeltværelse: 3495 kr. / Enkeltværelse: 3795 kr. / Lille enkeltværelse: 3695 kr. / Stort dobbeltværelse: 3695 kr. Ønsker du ekstra døgn kan de tilkøbes til 1295 pr. døgn inkl. fuld forplejning.
Detaljeprogram:
Billede Begivenheder:
IMG_4374_HDR

Varen er nu lagt i kurv

Shop videre
Til kurven